Кабінет міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким українським педагогам зараховуватимуть до загального стажу їхній досвід роботи за кордоном. Про це повідомили на сайті МОН.
3 вересня Кабмін ухвалив рішення, яке змінює порядок зарахування стажу.
Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні.
Раніше педагогам нараховували досвід роботи за кордоном до загального стажу лише якщо Україна мала міжнародний договір з відповідною державою.
Час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення.
"Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи (посада) та/або заробітна плата (повністю або частково)", - додають у повідомленні.
В уряді нагадують, що наразі педагоги можуть отримати щомісячну надбавку залежно від стажу роботи:
- понад 3 роки — 10% посадового окладу (ставки заробітної плати);
- понад 10 років — 20%;
- понад 20 років — 30%.
"До початку повномасштабного вторгнення РФ учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював 3 роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну. Так, ці 3 роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%", - пояснили у Кабміні.
За матеріалами МОН