Конференція трудового колективу КПІ: робота в умовах війни

20 квітня 2023 року у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася конференція трудового колективу.

Ректор університету Михайло Згуровський під час зборів у своєму виступі зазначив, що звітний період став для київських політехніків роком напруженої праці у критичних умовах, роком важких людських втрат, роком консолідації й гуртування навколо всебічної допомоги країні та ЗСУ.

«Війна докорінним чином змінила життя людей в Україні й роботу закладів вищої освіти. Ми стикнулися з небаченими до цього викликами, на які доводилося реагувати оперативно, щоб допомогти усім, чим можемо, державі та Збройним Силам України, зберегти стабільність роботи університету», -зазначив ректор у своїй доповіді. Також він повідомив, що загальний бюджет Університету на 2022 рік становив 2,2 млрд грн, що на 2,3% більше за бюджет 2021 року, але на 5,8% менше від запланованих потреб. Проте колективний договір в цілому виконаний.

У свою чергу голова профкому Михайло Безуглий у своїй доповіді зазначив, що профком продовжував фінансово підтримувати різні категорії співробітників КПІ, у тому числі ветеранів війни та праці, членів сімей співробітників, які знаходяться на фронті, постраждалих внаслідок військової агресії, та тих, у кого пошкоджене або зруйноване житло, працівників яким необхідне складне і дорого-вартісне лікування тощо. У 2022 році було надано грошової допомоги 2040 працівникам-членам профспілки на суму майже 5 млн.900 тис. грн., що склало понад 53% від загальної суми профспілкових внесків.

«Ми усі маємо продовжити бути стійкими, знаходити в собі сили підтримувати близьких, колег та студентів, бути переконаними в твердості наших Збройних сил і Перемозі!», - наголосив Михайло Безуглий.

На конференції виступив також голова Профспілки освітян м. Києва Олександр Яцунь. Він зауважив, що у цей важкий для країни час потрібно запобігти відтоку людського капіталу з України, зберегти кожного вихователя, вчителя, викладача. Адже саме вони своєю сумлінною працею виховали сильних і відданих патріотів України, які сьогодні захищають нашу державу.

Також він розповів, що з перших днів російської агресії Профспілка освітян міста Києва допомагала Збройним Силам України. Задонатили понад 12 млн. грн. на проєкти фонду «Повернись живим». Освітяни закупили 25 дронів, більше 60 пічок, надали цільову підтримку декільком військовим підрозділам ЗСУ. Також надана допомога сім’ям освітян, де є загиблі або поранені. Забезпечуються комп’ютерним обладнанням освітяни – внутрішньо переміщені особи.

Наприкінці виступу Олександр Яцунь побажав усім присутнім успіхів у роботі, мирного неба, сили духу і перемоги.