Профспілки вийшли на акцію протесту

У Всесвітній день дій за гідну працю, 7 жовтня 2021 року у Києві відбулася всеукраїнська акція протесту профспілок.

Акція пройшла під гаслом «Захистимо свої трудові права і свободи на об’єднання в профспілки. Здобудемо краще життя!».

Учасники акції виступали проти " антисоціальних, антитрудових і антипрофспілкових законопроєктів".

Люди вимагали ухвалення нового Трудового кодексу, який захистить людей праці, доступних для населення справедливих цін на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги .

Також учасники акції виступали за дотримання визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема: мінімальної заробітної плати – 6900 грн; мінімальної пенсії – 3600 грн; посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері – 6500 грн.

Профспілки вимагали до кінця цього року виплатити заборговану 140 тисячам працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд грн.

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України взяла солідарну участь у акції і передала основні вимоги до влади проти звуження прав та гарантій спілчан-освітян.

Голова Профспілки освітян міста Києва Олександр Яцунь озвучив вимоги працівників освіти і науки. Серед яких забезпечити у Державному бюджеті України на 2022 рік: видатки на освіту відповідно до статті 78 Закону «Про освіту» у обсязі не менше 7% ВВП; видатки на реалізацію статті 61 ЗУ «Про освіту; розподіл освітньої субвенції, який гарантуватиме належний рівень оплати праці педагогів закладів загальної середньої освіти; видатки для виплати академічної стипендії, що розширить коло стипендіатів, видатки на фінансування закладів вищої освіти.

Делеговані представники пішли на зустріч із керівництвом Уряду. Серед них – заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк.

Переговорна група від профспілок на зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем озвучила основні вимоги профспілкової акції.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль спілкуючись із делегацією наголосив, що розуміє роль профспілок , їх вагу і цінність.

Ольга Чабанюк, заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України,  підняла питання заробітних плат учителів, стипендіального забезпечення, надбавок і доплат тощо. І передала повний перелік вимог від освітян Денису Шмигалю. 

У зустрічі з представниками профспілок брали участь Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

 

Пресслужба КМОППОіНУ