Щодо встановлення доплати медичним працівникам закладів освіти за роботу у несприятливих умовах праці

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2023 N 1419 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. N 67 "медичним працівникам закладів освіти державної і комунальної форми власності передбачено доплату у розмірі 20 відсотків посадового окладу за роботу у несприятливих умовах праці та надання здобувачам освіти психологічної підтримки.

Міністерство економіки України у листі від 15.03.2024 р. N 4707-05/19764-09 надало роз’яснення щодо встановлення цієї доплати медичним працівникам закладів освіти державної і комунальної форми власності.

Міністерство економіки України зазначає, що для отримання доплати медичний працівник має пройти онлайн-курс "Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP", що підтверджується відповідним документом, з метою виявлення та перенаправлення здобувачів освіти з можливими психічними розладами до спеціалістів у сфері охорони здоров'я.

Зазначена доплата встановлюється медичним працівникам закладів освіти, які пройшли зазначений онлайн-курс, здійснюють свої посадові обов'язки безпосередньо на робочому місці в закладах освіти, у яких освітній процес здійснюється за очною, поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти, та надають кваліфіковану допомогу дітям, які перебувають у стресовому психоемоційному стані під час непередбачуваних ситуацій, наприклад повітряних тривог, оскільки учні можуть відчути різке погіршення фізичного або психічного стану.

Інших додаткових умов для отримання доплати постановою не передбачено.

Юридичний відділ КМОППОіНУ