«Зміни до пенсійного законодавства», - тема зустрічі профспілкового активу

26 березня 2015 року у медіа-центрі Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулася зустріч заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві Світлани Глущенко з головами районних організацій профспілки та головами первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів столиці.

Темою зустрічі стало роз’яснення внесених змін до деяких законодавчих актів України з пенсійного забезпечення.

Світлана Глущенко розповіла, що 2 березня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». Ці зміни набирають чинності з 1 квітня 2015 року.

Зміни стосуються порядку виплати пенсій категоріям працюючих пенсіонерів. Для них передбачено, що у період роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії.

Ця норма стосується лише тих пенсіонерів, у яких розмір пенсії перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 1423,5 грн. (949,00 грн. х 1,5)

Ті пенсії, що призначені в розмірі менше 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуватимуться у повному обсязі.

У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,5 грн.

При цьому, працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців, пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру.

У всіх випадках після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.

Також є зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.

З 1 квітня 2015 року поетапно змінюється пенсійний вік для жінок, які виходитимуть на пенсію на пільгових умовах. Так, для тих, хто матиме право на пенсію за віком по Списку №1, пенсійний вік збільшуватиметься з 45 років до 50 років. Для тих, хто матиме право на пенсію за віком по Списку № 2 пенсійний вік збільшується з 50 до 55 років.

Підвищення пільгового пенсійного віку для жінок відбуватиметься поступово, до 2024 року – щороку на 6 місяців.

Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах (як для чоловіків так і для жінок). При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.

Крім того, на 5 років поетапно (до 2024 року) на 6 місяців за рік змінюється тривалість необхідної вислуги років для працівників освіти та охорони здоров`я, артистів, спортсменів.

Наприклад: лікар, який звертатиметься за призначенням пенсії за вислугу років після 1 квітня 2015 року, повинен відпрацювати на посаді не менше 25 років 6 місяців. Якщо звертатиметься за такою пенсією з 1 квітня 2016 року – необхідний стаж на посаді  має становити 26 років.

Прес-служба КМОППОіНУ