Конкурс на кращий студентський гуртожиток триває

Більшість батьків, відправляючи своїх дітей на навчання до вишів в інше місто, хвилюються про те, в яких умовах буде жити дочка чи син в гуртожитку. Адже в громадському транспорті ми часто можемо чути розмову: «Добре, що ти киянка, прийдеш додому з пар, а мама вже щось приготувала смачненьке, та й кімната у тебе власна». Але вже через декілька місяців молодь висловлюється зовсім по-іншому і впевнено може сказати, що для нестоличних студентів у гуртожитках міста Києва створені всі умови для того, щоб відчувати себе майже, як вдома. Адже існує думка про те, що неможливо вловити смак студентського життя, не проживаючи в гуртожитку.

У столиці проводиться конкурс на найкращий студентський гуртожиток міста Києва, щоб привернути увагу до їхніх проблем та активізувати діяльність студентів, органів студентського самоврядування й профспілкових організацій. Саме такі заходи стимулюють молодь слідкувати за порядком не лише у своїй кімнаті, але й на поверсі та в гуртожитку.

11 травня комісія в складі директорів студмістечок і голів профкомів студентів столичних вишів здійснила огляд 6 гуртожитків навчальних закладів міста Києва:

  • Київського національного університету імені Тараса Шевченка (гуртожиток № 2, вул. Ломоносова, 37);
  • Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (гуртожиток № 5, вул. Космічна, 8; гуртожиток № 8, вул. Космічна, 8в);
  • Київського національного торговельно-економічного університету (гуртожиток № 2, вул. Мілютенка, 6);
  • Національного транспортного університету (гуртожиток № 1, вул. Івана Кудрі, 32);
  • Національного університету біоресурсів і природокористування України (гуртожиток № 11, вул. Генерала Родімцева, 7б).

Члени комісії уважно розглядали документацію, спілкувалися зі студентами, зазирали у різні куточки гуртожитків.

Чимало студентів цих вишів кажуть, що в гуртожитках, де вони проживають, створено чудові умови для творчості та навчання. На кожному поверсі є староста і ті, хто представляє сектор дозвілля та сектор спорту. Більшість гуртожитків функціонує за принципом блочної системи – по 10 кімнат в кожному блоці, об’єднаних санвузлом та кухнею. У деяких гуртожитках санвузол розрахований на 4-5 осіб. Чи то студенти не надто товаришують з кулінарією, але проблем з нестачею конфорок на кухонній плиті не виникає ніколи. Для тих, хто прагне підтримувати свою фізичну форму, працює тренажерний зал. Студенти також користуються пральними машинами, де перуть свій одяг.

Найбільш активно вирує життя молоді у гуртожитках, де проводяться різні конкурси, турніри та змагання. Серед них студенти із захопленням згадують святкування дня Валентина, 8 Березня, спортивні змагання з футболу та волейболу.

Що ж стосується певних проблем, які виникають у гуртожитках, то Олександр Васильович Баранов, директор студмістечка Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, повідомив, що цього року виникли незручності з поселенням у зв’язку з «Євро-2012». Адже необхідно було у деяких кімнатах робити ремонт, тому довелося студентів поселяти щільніше. Якщо ж виникають найменші несправності (такі, як протікання крану чи поламка ліфта), то вони відразу вирішуються технічними працівниками гуртожитку.

Ірина Михайлівна Последнік, директор студмістечка Київського національного торговельно-економічного університету, зазначила, що найчастіше студенти звертаються до неї з питаннями, пов’язаними з вирішенням побутових проблем. Крім того, інколи молодь, яка проживає в одній кімнаті, не знаходить спільної мови. Тоді доводиться розселяти студентів так, щоб їм було зручно й комфортно.

Наразі невідомо, хто стане переможцем конкурсу на найкращий студентський гуртожиток міста Києва. Проте кожен із них має шанс стати призером.