Важливі питання студентства

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України звернулась до студентів провідних ВНЗ міста з проханням відповісти на запитання:

 1. Яку роль у Вашому житті відіграє первинна профспілкова організація ВНЗ?

2. У яких заходах громадської активності Ви брали участь чи бажаєте взяти в майбутньому?

3. Чи одержували Ви стипендію? Чи задовольняє її розмір потреби студентства?

4. Чи маєте Ви підробіток?

5. Що, на Вашу думку, необхідно здійснити, щоб найуспішніші студенти залишалися працювати в Україні?

- Юрченко Олена, студентка 3 курсу ННЦ «Інститут біології та медицини», голова профбюро студентів, КНУ імені Тараса Шевченка - Первинна профспілкова організація відіграє дуже важливу роль у моєму житті. Громадській роботі я приділяю значну частину власного часу і намагаюся максимально старанно виконувати обов’язки на посаді голови профбюро свого Інституту.

Неодноразово мною та моєю командою в нашому Інституті булоорганізовано благодійні ярмарки, святкові концерти, різноманітні конкурси. У майбутньому хотіла б організовувати поїздки до дитячого будинку задля надання підтримки та матеріальної допомоги, оскільки вважаю, що ця проблема є дуже важливою як для мене особисто, так і в цілому для суспільства.

- Недял Дмитро, студент 1 курсу магістратури історичного факультету, голова профбюро студентів, КНУ імені Тараса Шевченка

- Первинна профспілковаорганізація КНУ імені Тараса Шевченка є потужним інструментом захисту та відстоювання прав співробітників та студентів, і я пишаюсь тим, що є частиною цієї організації.

Брав участь у мітингах проти зменшення відсоткової кількості студентів-стипендіатів, підвищення вартості комунальних тарифів тощо. Хотілося б організації іншої форми вираження думки населення, оскільки не вважаю мітинг дієвою формою спротиву.

Щоб найуспішніші студенти залишалися працювати в Україні, треба, в першу чергу, значно збільшити розмір заробітної плати для молодих спеціалістів. По-друге, покращити рівень життя населення, оскільки ті студенти, які проходили стажування у провідних країнах світу, не захочуть повертатися в країну, в якій вони не зможуть отримувати достатні для прожиття кошти та не матимуть можливості повністю реалізувати себе в професійному плані.

- Мороз Вікторія, студентка 4 курсу юридичного факультету, голова профбюро студентів, КНУ імені Тараса Шевченка

- Профспілка займає вагоме місце в моєму житті, робить його цікавим та активним, дозволяє займатися соціальною роботою. Завдяки профспілці я знайшла нових друзів та отримала значний досвід організаційної роботи.

Брала участь у мітингах проти зменшення відсоткової кількості студентів-стипендіатів, підвищення вартості комунальних тарифів тощо.

- Корж Андрій, студент 6-го курсу інженерно-хімічного факультету, НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського

- На початку свого навчання я не мав уявлення, чим займається профспілкова організація на нашому факультеті, але з часом почав активно цим цікавитися.

І зараз розумію, що я можу спокійно навчатися, оскільки мої соціальні та юридичні права будуть обов’язково захищені.

У будь-який момент, якщо станеться якесь лихо, ППОС мене підтримає та надасть консультацію, як вирішити проблему. Також профком студентів НТУУ «КПІ» часто проводить цікаві заходи, за участь у яких можна отримати цінні та приємні призи:).

До цього часу отримував стипендію (і сподіваюся, що в останньому семестрі теж отримуватиму). Розмір її бажає кращого, адже, щоб прожити у Києві, час від часу потрібно підпрацьовувати та просити допомоги в батьків. Потрібно створювати робочі місця, відкривати заводи. Можливо, ВНЗ мали б укладати договори з фірмами, заводами, на яких студенти часто проходили б практику. Плюс необхідно збільшити розмір стипендії хоча б до прожиткового мінімуму.

- Нечитайло Марина, студентка 2 курсу факультету менеджменту та маркетингу, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»

- Первинна профспілкова організація студентів у НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відіграє в моєму житті дуже велику та значущу роль. Саме тут я отримала шанс проявити свої здібності та стати частиною чогось більшого, ніж просто студентство. Профспілкова діяльність не обмежується захистом прав студентів, профспілка також влаштовує велику кількість культурно-масових заходів, здешевлює поїздки до оздоровчих комплексів і багато-багато іншого.

Стипендію отримувала й отримую починаючи з першого курсу. Але, на жаль, її критично не вистачає. Чого варте лише проживання в гуртожитку без субсидії (665 грн за місяць) при стипендії в 1100 грн.

Працювати я почала ще з 9 класу школи, нехай це було не офіційне працевлаштування, а праця на самого себе, утім, якийсь мінімальний дохід я отримувала. Цього року додалася ще одна робота, вже з більш-менш стабільним доходом.

Щоб успішні студенти залишалися працювати в Україні, потрібно стабілізувати економічну ситуацію в країні та підвищити рівень безпеки. Людина повинна бути впевнена в наступному дні, а не шукати всі можливі шляхи додаткового заробітку. Студенту або нема де реалізувати свої знання та навички, або це робиться за таку мінімальну заробітну плату, що її ледь вистачає на задоволення всіх існуючих потреб.

- Аксаментов Антон, студент 3 курсу факультету соціально-економічної освіти та управління, НПУ імені М. П. Драгоманова

- Профком – це друг студента. Тут я можу реалізувати свій потенціал, за допомогою заходів, які організовує профком. Так, я отримував стипендію. Але у зв’язку з ухваленням нового законопроекту, який передбачає скорочення ліміту стипендіатів (45%) від загальної кількості студентів бюджетної форми навчання, я не отримую стипендію, адже залишився поза лімітом стипендіатів згідно з рейтингом навчання.

Так, підробіток маю. У зв’язку з тим, що наразі я не отримую стипендію, був змушений піти працювати.

- Бикович Марія, студентка 4 курсу факультету соціально-економічної освіти та управління, НПУ імені М. П. Драгоманова

- Первинна профспілкова організація НПУ імені М. П. Драгоманова дозволяє кожному реалізувати себе як особистість, громадський діяч, розвиває лідерські здібності та організаторські навички.

На мою думку, для того щоб успішні студенти залишалися працювати в Україні, потрібно створити їм належні умови для працевлаштування, сприятливі умови на самих робочих місцях та гідну заробітну плату.

- Кожикін Олексій, студент 5 курсу факультету фізичного виховання та спорту, НПУ імені М. П. Драгоманова

- Первинна профспілкова організація студентів НПУ імені М. П. Драгоманова змінила моє життя. Ставши членом профспілки, я потрапив у чудовий колектив, який завжди підтримає та допоможе в скрутній ситуації. Я, як студент факультету фізичного виховання та спорту, реалізовую себе у спортивно-масовому секторі профкому. Брав участь у таких заходах, як «Profsport 2017», Ліга факультетів, Кубок ректора з боулінгу, DragomanovFEST та інші.

- Плотніцька Яна, студентка 4 курсу факультету психології, НПУ імені М. П. Драгоманова

- Я познайомилась із діяльністю первинної профспілкової організації НПУ імені М. П. Драгоманова відносно нещодавно, проте вже встигла побачити, наскільки різносторонньою та цікавою є робота цього колективу. Як і всім охочим, мені профком дає можливість проявити себе, відкрити та розвинути свої здібності, вміння та навички. Профком дарує великі можливості та дозволяє знайти хороших друзів.

Щоб найуспішніші студенти залишалися працювати в Україні, треба забезпечити такі умови та рівень заробітної плати, а також гарантувати такі перспективи, аби студент бачив стабільне майбутнє у своїй країні і не мав потреби виїжджати за кордон.

- Нікітенко Олександр, студент 2 курсу факультету маркетингу, ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана»

- Профспілка – це можливість реалізуватися в управлінській сфері, мати активне студентське життя. Постійно тримати руку на пульсі нашого університету і поза його межами. Це досвід, який не купити за гроші і не отримати просто так. Це цікава, весела, потрібна робота, яку ти здійснюєш для своїх студентів. Профспілки – це можливість, у кожного вона своя.

Неодноразово ми брали участь у громадських заходах.

Я допомагав в організації Дня відкритих дверей КНЕУ, організації участі команд факультету на фестивалі «СТУДдебют», «СТУДБУМ» та «Осіння казка», святкування Дня Святого Валентина, святкування 8 Березня, член команди-учасника фестивалю СТУДБУМ 2017, брав участь в організації «KneuSushka».

Після університету хочеться продовжувати наукову діяльність, хочеться творчості в роботі. Нові грандіозні ідеї і їх реалізація. Студенти мріють зробити країну кращою, це молодість, усі ми революціонери.

Потрібно підтримувати і розвивати стартапи. Створювати майданчики для їх реалізації. І навчати, як реалізуватися в цій сфері. Можливо, підказати: «може, краще спробувати тут?». Найголовніше – це підтримка, і якщо вона буде, ми станемо найкращою великою країною.