Як ефективно організувати навчальний процес вдома: поради психолога

На сьогоднішній день понад 4,7 тисяч шкіл перебувають на канікулах, а 6 384 – на дистанційному навчанні. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Ольга Міненко, психолог проєкту Школа психологічного розвитку для дітей та батьків "Сходинки життя", дає поради на що потрібно звернути увагу аби таке навчання не перетворилася на чергову хвилю стресу для батьків та переживань для дітей.

Поради:

  • дайте собі та своїй дитині час на адаптацію до дистанційного навчання.
  • навчання вдома – це не продовження канікул, а вимушений інший формат. Тому виконання навчальних завдань ніхто не відміняє. Це слід розуміти школярам та їх батькам.
  • навчання під час карантину – це також новий графік. Не потрібно вже рано вставати, збиратися та йти до школи. Тут існує небезпека «уроків в ліжку». Тому слід організувати простір вдома таким чином, щоб було дві зони: одна для навчання, інша – для відпочинку. Це має бути спеціально облаштоване місце з усім необхідним. Сідаючи за робочий стіл, дитина налаштовується та концентрується на навчальній діяльності.
  • варто звернути увагу на фізичне навантаження школяра. Необхідне чергування розумової роботи дітей з відпочинком. Потрібно робити рухливі перерви між уроками, долучати до домашніх справ та більше часу після занять проводити на свіжому повітрі. Така зміна діяльності буде чудовою профілактикою роздратування та втоми учня від уроків, постійного контакту з гаджетами.
  • важливо організувати режим харчування без додаткових перекусів та переїдання. Адже коли дитина знову повернеться до школи, їй буде складно перелаштуватися на шкільний режим.
  • доречним було б мати окремий гаджет чи ПК для навчання, на якому не встановлені ігри та мессенджери. Всі повідомлення, що спливають під час уроку, однозначно будуть відволікати увагу дитини. Однак, якщо ж такої можливості не має, тоді слід потурбуватися щодо цього моменту та налаштувати пристрій таким чином, щоб зайві повідомлення, спливаючі вікна, чати були вимкнені під час уроків.

Отже, домашнє навчання обов’язково повинно мати графік та правила, на які опиратиметься вся сім’я та які допоможуть з мінімальним напруженням прожити період карантину. Дитина має їх знати та брати участь в їх формуванні. Чим більше ясності, хто що і коли робить, тим менше хаосу.

Пресслужба КМОППОіНУ