35 років від дня Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року відбулася аварія на Чорнобильській АЕС. Ця страшна подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.

Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської АЕС пролунало 2 вибухи. Радіоактивний пил, що вирвався в атмосферу, отруїв усе навколо в радіусі багатьох кілометрів. Населення Чорнобиля зазнало опромінення в 90 разів більше, ніж населення Хіросіми після вибуху атомної бомби.

За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Сьогодні в Україні відбуваються пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС та вшанування пам’яті людей, які загинули внаслідок неї.

Цієї ночі в Прип’яті були запалені 35 свічок у пам’ять про Чорнобильську катастрофу – за кількістю років, що минули з моменту аварії.

Також цього року Український інститут національної пам’яті підготував дайджест з 11 книг, фільмів і статей, які будуть корисними тим, хто хоче більше дізнатися про трагедію на ЧАЕС. Прочитати його можна за посиланням

На сайті інституту також доступна й розлога історична довідка про момент катастрофи та її ліквідацію, масштаби аварії й реакцію радянської влади.