Нарада голів обласних організацій Профспілки

13 вересня 2021 року відбулася нарада голів обласних, Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У своєму виступі Олександр Яцунь акцентував увагу на зменшенні на 107 млн грн обсягів бюджетних асигнувань, передбачених на заробітну плату працівників та оплату комунальних послуг закладів вищої освіти, первинні профспілкові організації яких входять до складу КМОППОіНУ.

Для вирішення цієї проблеми направлено звернення до Міністерства освіти і науки України з вимогою фінансування ЗВО у повному обсязі та до Кабінету Міністрів України щодо скасування діючої формули розподілу видатків (постанова КМУ від 24 грудня 2019 р. № 1146 “Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності”). Також разом з радою ректорів Київського вузівського центру вживаються спільні заходи з метою вирішення даного питання.

Голова КМОППОіНУ наголосив на необхідності рішучих дій щодо виконання статті 61 ЗУ «Про освіту». Адже з 2023 року посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії має бути в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Проте Уряд не зробив жодних кроків щодо забезпечення його поетапного щорічного збільшення.

Також Олександр Яцунь висловив підтримку діям Федерації професійних спілок України щодо проведення акції протесту восени цього року. Освітяни візьмуть солідарну участь з вимогами:   

  • фінансування ЗВО у повному обсязі;
  • скасування формули розподілу видатків між закладами вищої освіти;
  • поетапного виконання статті 61 ЗУ «Про освіту»;
  • відхилення законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин" №5388, який порушує права працівників і профспілок.

 Пресслужба КМОППОіНУ